Terchová, nachádzajúca sa na severe Slovenska, je populárnou destináciou pre milovníkov prírody a outdoorových aktivít. S nádhernými scenériami, malebnými dedinkami a širokou škálou možností, je tu niečo pre každého. Top 5 miest na turistiku v Terchovej:

Jánošíkove Diery - Sú to série roklin a vodopádov, ktoré sú snom každého turistu. Trasa prechádza skalnatým terénom Malej Fatry a vedie cez drevené mosty a rebríky. Táto túra je náročná, ale scenéry, ktoré vám ponúkne, sú úchvatné.

Veľký Rozsutec - Jedna z najikonickejších hôr na Slovensku, Veľký Rozsutec ponúka úchvatné výhľady na okolitú krajinu. Túra je náročná, ale výhľady z vrcholu stojí za to.

Vrátna dolina - Toto údolie ponúka širokú škálu aktivít, vrátane turistiky, horskej cyklistiky a lyžovania. Sú tu mnohé turistické trasy s rôznou obtiažnosťou, takže si vyberie každý.

Malá Fatra - Tento pohorie je plné nádherných scenérií a výhľadov. Sú tu mnohé turistické trasy, ktoré vedú cez horské lúky, lesy a skalnaté oblasti. Túry sú zvyčajne náročnejšie, ale stojí to za úsilie.

Šútovský vodopád - Tento vodopád je jedným z najvyšších na Slovensku a je obklopený krásnou prírodou. Trasa vedúca k vodopádu je relatívne krátka a ľahká, takže si ju môže vychutnať aj rodina s deťmi.

V obci, z ktorej pochádzal Juraj Jánošík sa nachádza viacero miest, kde sa dozviete viac o tomto zbojníkovi. Môžete tu navštíviť múzeum, symbolický rodný dom alebo sa vydať na Náučný chodník Jánošíkovým chotárom. Pri vstupe do Vrátnej doliny sa vypína jeho sedemapolmetrová socha.
Terchová je skutočne nádherná lokalita, ktorú by si mal každý turista navštíviť. S toľkými turistickými možnosťami, určite si každý nájde niečo pre seba.